09382828645
021-22604432

پرینت سه بعدی سبزیجات

میان وعده پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی سبزیجات

آیا سبزیجات پرینت سه بعدی شده می توانند کودکان را تشویق به خوردن غذای سالم کند؟

محققان بر این باورند که کودکان با خوشحالی سبزیجات پرینت 3D شده را می خورند .

یکی از اصلی ترین منفعت های پرینت سه بعدی این است که هر شکل قابل تصوری را می توان ساخت . محققان از این قضیه استفاده بهینه کرده اند و گونه های از سبزیجات را پرینت گرفته اند مانند گل کلم و قارچ و یا ماهی که حتی بد غذا ترین آدم ها را نیز وسوسه می کند .

متقاعد کردن یک بچه خود سر که سبزیجات غذایش را بخورد یک ضرورتی است که قلب آدم را می شکند! با این حال پروفسور کارلا سورینی و تیمش از دانشگاه فوگیا ایتالیا معتقدند سبزیجات اگر تزئین بهتری داشته باشند بیشتر مصرف می شوند برای مثال در شکل یک هشت پای مهربان!

برای آزمایش این نظریه محققان مخلوطی از لوبیا سفید قارچ و شیر و موز را پرینت سه بعدی کردند! بعد از ساختن یک شکل کودکانه نتیجه پرینت سه بعدی شده یک میان وعده به شکل هشت پا بود که پر از مواد مغذی است . سورینی معتقد است که نتایج کاملاً گویاست . و گفت که حتی در فکر تولید ترکیبی با استفاده از بعضی حشرات هستتند زیرا بسیار پروتئین های مفیدی دارند!! و شاید بتوانند به تولید انبوه برسانند .

آیا پرینت سه بعدی آنقدر قدرت مند است که حشرات را به نحوی تغییر شکل دهد که به اندازه استیک خوشمزه باشد؟! در هر صورت امکان وجود غذاهای پرینت سه بعدی شده در وعده های غذایی در آینده بیشتر است .

پرینت سه بعدی سبزیجات

پرینت سه بعدی سبزیجات

سبزیجات پرینت سه بعدی شده ، چرا که نه! ولی آیا حشره ی پرینت شده را نیز میخورید؟!

فایده اصلی مخفی کردن سبزیجات به فرم میان وعده های جذاب این است که میتوان به آسانی کودکان با مواد مفید تغذیه کرد . به جای یک قاشق پر از شکر پرینت سه بعدی می تواند کاری کند که دارو پایین رود

با این حال یکی از نکات دیگر این قضیه این است که میتواند وسواس های غذایی را کاهش دهد نادیا اِل هادری مدیر عامل YFood کمپانی بریتانیایی است که با استفاده از تکنولوژی های روز مشکلات جهانی غذا را رفع می کند . اِل هادری از نتایج سورینی بسیار تاثیر گرفت و آنرا تشویق کرد و گفت برای مدت زمان طولانی کودکان ارتباط کمی با غذا ها ی مفید داشتند و بحران وسواس غذایی و علائم آن وجود داشت بهترین راه برای آموزش مواد مغذی و رژیم سالم آن است که خودشان آنها را پرورش دهند آماده کنند و غذا را به نحوی درست شود که برای کودکان جذاب باشد . پرینت کردن غذا یک فرصت طلای است تا این اتفاق بیافتد .

با این حال قبل از اینکه از پرینتر خانگی تان برای تولید میان وعده باید از مطمئن بودن آن اطمینان پیدا کرد تا کودکانتان را مصموم نکرده باشید .

پرینت سه بعدی سبزیجات

پرینت سه بعدی سبزیجات