09382828645
021-22604432

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه

کیفیت دوچرخه های خود را با استفاده ازلاستیک های airless  (بدون نیاز به باد) تولید شده با تکنولوژی پرینت سه بعدی ارتقا دهید:

شرکت پرینت سه بعدی BigRep برای نشان دادن پتانسیل فیلامنت های انعطاف پذیر جدید خود اقدام به تولید یک لاستیک airless (بدون نیاز به باد) کرده است.

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه ؛ تصور کنید بعد از مدت ها میخواهید دوچرخه سواری کنید اما زمانی که دوچرخه خود را از خاک های انبار خارج میکنید متوجه میشوید که لاستیک های آن پنچر شده اند. پنچر شدن لاستیک یک مشکل همگانی است اما شرکت پرینت سه بعدی BigRep در آلمان یک راه حل مناسب برای این موضوع به بازار عرضه کرده است.

این شرکت با استفاده از پرینت سه بعدی لاستیک های airless (بدون نیاز به باد) پرینت سه بعدی کرده است که برای استفاده در مکان های عمومی پرینت شده است. پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه شبیه نمونه های اولیه شرکت Michelin و دیگر شرکت های اتومبیل سازی است با این تفاوت که به گونه ای طراحی شده است که مناسب استفاده در شهر و مکان های عمومی است.

این لاستیک را طراحی به نام MarcoMattiaCristofori طراحی کرده است.

نقاط قوت این لاستیک های ساخته شده توسط پرینت سه بعدی چیست؟

این لاستیک های پرینت سه بعدی شده علاوه بر زیبایی میتوانند در مسیر های آسفالت و هموار یا مسیر های کوهستانی بسیار خوب عمل کند.همچنین از نظر اندازه لاستیک ها نیز مناسب هستند.

اما آیا این دوچرخه ساخته شده توسط پرینت سه بعدی را میتوان در آینده نزدیک خریداری کرد؟

با توجه به اینکه شرکت BigRep این لاستیک های airless (بدون نیاز به باد) را برای نمایش دادن پتانسیل فیلامنت های انعطاف پذیر جدید خود Pro Flex filament پرینت سه بعدی کرده است و پایه ی این مواد TPU و خاصیت انعطاف پذیری این ماده برای ساخت این لاستیک های بدون نیاز به باد بسیار مناسب است.

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه

با استفاده از پرینتر سه بعدی مقیاس بزرگ شرکت BigRep و فیلامنت های انعطاف پذیر این شرکت میتوان برای تولید نمونه اولیه مواردی مانند چرخ اسکیت بورد و پوسته ی کفش ورزشی و همچنین وسایل اسکی را پرینت سه بعدی کرد.

پرینت سه بعدی لاستیک دوچرخه تنها یکی از پروژه های این شرکت است. BigRepهمچنین یک رینگ برای ماشین (۳D printed custom wheel rim) و همچنین یک قاب دوچرخه (BigRep machine to print out a functional bicycle frame) پرینت سه بعدی کرده است که گروهی از مهندسان نیز از این محصول پرینت سه بعدی شده استفاده کرده اند.

بعید به نظر میرسد که شرکت پرینت سه بعدی BigRep بتواند به زودی این محصول را تجاری سازی کند. آنها به دنبال سرمایه گذاران و همچنین مشتریان بیشترند.