09382828645
021-22604432

پرینتر سه بعدی در پروسه تولید کمپانی ایکیا

پرینتر سه بعدی در پروسه تولید کمپانی ایکیا | پرینتر سه بعدی کمپانی ایکیا

پرینتر سه بعدی در پروسه تولید کمپانی ایکیا

ایکیا از پرینت سه بعدی برای طراحی و ساخت صندلی ارگونومی استفاده می کند .

میلیون ها گیمر در سرتاسر جهان هستند اما این گروه کالاهای مصرفی شان از لحاظ طراحی و سفارشی سازی نادیده گرفته شده اند . ایکیا که کمپانی تولید کننده مبلمان هست اخیرا اعلام کرده است که در آستانه ی شراکت با کمپانی تولید کننده گیم E-SPORT و استارتاپ پرینتر سه بعدی UNYQ برای طراحی صندلی سفارشی شده مخصوص گیمرها هست . این ۳ شرکت با استفاده از تکنولوژی پیشرفته اسکن سه بعدی بدن که برای تجهیزات ساخت گجت های پوشیدنی سلامت استفاده می شود به طراحی این صندلی ارگونومی اقدام کردند .نمونه ی اولیه ی این صندلی با استفاده از پرینتر سه بعدی کمپانی ایکیا تنها ۹ هفته زمان برای طراحی و ساخت برده است .

صندلی ارگونومی مخصوص گیرمها

صندلی ارگونومی مخصوص گیرمها

گیمر ها و کاربران کامپیوتر که ساعت ها در مقابل کامپیوتر خود می نشینند از تجربه ی دلنشین خود از نشستن بر روی این صندلی گفته اند .صندلی پرینت سه بعدی شده توسط اطلاعات و اسکن سه بعدی بدن شما طراحی و ساخته می شود .انگمن ، رئیس بخش طراحی ایکیا ، پورتوتایپ صندلی ارگونومی را نمایش داد و در مصاحبه با روز داخلی ایکیا وعده داد که این صندلی برای بهبود کمر درد  و درد مفاصل گیمر ها بسیار مفید خواهد بود .همچنین این کمپانی تایید کرد که صندلی برای هر فرد با توجه به ویژگی های فردی سفارشی شده ساخته خواهد شد.

پرینتر سه بعدی صندلی

پرینتر سه بعدی صندلی

پرینتر سه بعدی کمپانی ایکیا

طراحی این صندلی توسط پرینتر سه بعدی کمپانی ایکیا به گونه ای است که بر روی بخش بالایی صندلی ۲ مش که پرینت سه بعدی شده اند قرار می گیرد که به راحتی حدفاص نشیمن گاه فرد با صندلی را وفق می دهد . در حدود دو هفته زمان می برد تا صندلی برای هر فرد طراحی و ساخته شود .شبکه ها داخل صندلی قرار می گیرند و باعث می شوند که فرد در وضعیت ایده آلی بر روی صندلی قرار بگیرد .

به گفته ی انگمن این محصول  توسط گیمر ها خیلی مورد استقبال قرار گرفته است . آنها ورزشکار هستند و با ذهنشان و بدنشان با یکدیگر رقابت می کنند . به نظر من این صندلی  سفارشی شده که توسط پرینتر سه بعدی برای هر فرد ساخته شده به شدت در این عرصه احتیاج بود . این صندلی به سلامت  گیمرها کمک می کند و در رقابت بهتر با یکدیگر یاری می رساند .

پرینت سه بعدی صندلی ارگونومی

پرینت سه بعدی صندلی ارگونومی

ایکیا به کمک کمپانی UNYQ در تلاش است تا با به کارگیری اسکنر سه بعدی های پیشرفته تر و پرینتر سه بعدی صندلی هایی با استفاده از ویژگی های فردی بیشتر بسازد .