09382828645
021-22604432

پرینت سه بعدی خانه

پرینتر سه بعدی مخصوص خانه

پرینت سه بعدی خانه

هزینه ی پرینت سه بعدی خانه در سال ۲۰۱۸ چقدر است ؟

در سال های گذشته تعداد زیادی از کمپانی های ساختمان سازی برای کاهش هزینه های ساخت خانه به پرینتر سه بعدی روی آوردند.در این مقاله ما چند نمونه ی جالب را مطالعه می کنیم و هزینه ی دقیق پرینت سه بعدی خانه را بررسی خواهیم کرد.

هر خلاقیت جدیدی با یک قیمت مشخصی وارد بازار می شود . برای مثال پرینتر های سه بعدی که مواد مصرفی آنها بتن بود در ابتدا بسیار گران قیمت بودند . اما همانند دیگر تکنولوژی ها با ارائه محصولات جدید تر و بهتر و مقرون به صرفه تر قیمت پرینتر های سه بعدی نیز کاهش یافته است.

تحول پرینتر سه بعدی در ساختمان سازی

در حال حاضر تعداد پروژه ساختمان سازی با پرینتر سه بعدی در سرتاسر جهان در حال انجام هست که این پروژه ها صرفا بصورت آزمایشی در حال انجام هستند . از این رو ارائه ی یک قیمت دقیق برای این پروژه ها تقریبا غیرممکن است .در عوض ما سعی می کنیم جدیدترین و امیدوارکننده ترین پروژه های ساختمان سازی که گزارش های هزینه ی آنها موجود هست را بررسی کنم .در ابتدا یک پرینتر سه بعدی مخصوص ساخت خانه احتیاج هست که این دستگاه حداقل می تواند ۱۰ هزار دلار قیمت دارد .

تحول پرینتر سه بعدی در ساختمان سازی

تحول پرینتر سه بعدی در ساختمان سازی

پروژه ی شماره ۱ : پرینتر سه بعدی کمپانی Apis cor

یکی از جذاب ترین پروژه ها در روسیه انجام شده است . کمپانی Apis cor بر روی یک پرینتر سه بعدی ساختمان سازی سیار تخصص دارد و در حال گسترش این پرینتر سه بعدی است. این دستگاه توانایی پرینت سه بعدی یک ساختمان کامل را دارد .

این پرینتر سه بعدی می تواند یک واحد ساختمان به مساحت ۴۰  متر مربع بسازد . هزینه ای که این ساختمان در بر خواهد داشت برابر با ۱۰۲۰۰ دلار می باشد . جزییات هزینه ای این واحد ساختمانی به شرح زیر می باشد .

فونداسیون ۲۷۷ دلار

دیوار ها ۱۶۲۴ دلار

سیم کشی ۲۴۲ دلار

درها و پنجره ها ۳۵۴۸ دلار

دکور خارجی ۳۵۴۸ دلار

دکور داخلی ۸۳۱ دلار

این کمپانی هم داخل و هم خارج ساختمان را تزئیین کرده است . نمای خارجی نقاشی شده و داخل خانه هم به یخچال و تلویزیون و کاناپه مجهز شده است . البته هزینه ی مبلمان در هزینه های ذکر شده لحاظ نشده است .

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

مورد دوم : کمپانی ساختمان سازی ICON

 

نگاهی به تصویر پایین بیندازید . خانه ای که مشاهده می کنید توسط کمپانی Icon در تگزاس ساخته شده است. این کمپانی در گسترش ساخت و سازها با هزینه های پایین تخصص دارد . حال چرا این کمپانی بر روی این خانه ای که پرینت سه بعدی شده است تمرکز دارد ؟

این کمپانی قصد همکاری با یک سازمان غیر انتفاعی برای ساخت یک محله در ال سالوادور را دارد . در این محله برای کسانی که شرابط زندگی مناسبی ندارند خانه هایی توسط پرینت سه بعدی ، ساخته خواهد شد .هزینه ی این خانه ها تقریبا برابر با ۱۰ هزار دلار است اما این کمپانی مدعی است که می تواند این مقدار را تا ۴هزار دلار کاهش دهد . مدت زمان پرینت سه بعدی خانه ها تقریبا برابر با ۲۴ ساعت هست .

پرینتر سه بعدی مخصوص خانه

پرینتر سه بعدی مخصوص خانه

مورد سوم : پرینت سه بعدی ۱۰ خانه در ۱ روز

 

یک کمپانی واقع در شانگهای چین به نام winsun  در سل ۲۰۱۴ بواسطه ی دستیابی به پرینت سه بعدی ۱۰ خانه در ۱ روز مشهور شد . کمپانی winsum از پرینتر سه بعدی بتن در ابعاد بزرگی استفاده می کند . این پرینتر سه بعدی ۱۰ متر پهنا و ۶٫۶ متر ارتفاع را می تواند پرینت سه بعدی می کند . همچنین این کمپانی ادعا کرده است که هزینه ی پرینت سه بعدی هر خانه برابر با ۴۸۰۰ دلارخواهد بود .

اگر چه خانه های ساخته شده توسط این کمپانی از نظر ظاهری جذابیتی ندارد ولی این موفقیت خیلی از افراد این حوزه را جذب فعالیت های این کمپانی کرده است . از طرح های آتی این کمپانی ، تولید یکی از پیشرفته ترین پرینتر های سه بعدی در حوزه ی ساختمان سازی می توان اشاره کرد .

پرینت سه بعدی خانه

پرینت سه بعدی خانه

 

پروژه چهارم : پرینت سه بعدی دفتر کار در دبی

در این قسمت که آخرین پروژه ی این مقاله خواهد بود ما از پروژه ای صحبت می کنیم که ادعا می شود در این پروژه پیشرفته ترین دستگاه پرینتر سه بعدی موجود در این حوزه بهره برده شده . این پروژه که در دبی اجرا شده توسط کمپانی winsun اجرا شده است . یک دفتر کار رویایی که تصویری از ساختمان های آینده به نمایش می گذارد . این پروژه ۱۷ روز به طول انجامیده . تا به اینجای کار پروژه هایی که مطرح شدند هزینه های کمی برای  ساخت ساختمان ها داشتند اما این پروژه گرانترین پروژه ی ساختمان سازی در این حوزه است . هزینه ای که پرینت سه بعدی برای این ساخت این ساختمان داشته است تقریبا برابر با ۱۴۰ هزار دلار می باشد.

پرینتر سه بعدی دفتر کار در دبی

پرینتر سه بعدی دفتر کار در دبی

 

همانطور که گفته شد تعیین قیمت پرینت سه بعدی خانه مشکل است . همچنین قیمت هر ساختمان بستگی به سایز و اندازه و پیچیدگی سازه دارد .ولی می توان گفت حداقل هزینه ی ممکن برای ساخت این خانه ها ۴ هزار دلار می باشد.  خوشبختانه کمپانی هایی زیادی در این حوزه فعال شده اند و امید این می رود که فعالیت ها در این زمینه بیشتر از گذشته شود . این موضوع می تواند باعث کاهش هزینه های این خانه ها شود .

تحول پرینتر سه بعدی در ساختمان سازی

تحول پرینتر سه بعدی در ساختمان سازی