09382828645
021-22604432

پرینت سه بعدی خودرو الکتریکی LESV

پرینت سه بعدی خودرو | پرینتر سه بعدی خودرو

پرینت سه بعدی خودرو الکتریکی LESV

تولید انبوه خودرو LESV بوسیله ی پرینتر سه بعدی خودرو

تولید ماشین LESV توسط پرینتر سه بعدی یک دست آورد شگرف در زمینه ی تولید انبوه توسط پرینتر سه بعدی به حساب می آید. پرینتر سه بعدی خودرو شرکت XEV و Polymakr اولین خوردروی الکتریکی که تماما توسط پرینتر سه بعدی تولید شده را رونمایی کردند.این خودرو از ۵۷ قطعه تشکیل شده است . در طراحی اصلی این ماشین ۲۰۰۰ قطعه در نظر گرفته شده است .

ساخت خوردرو با پرینتر سه بعدی

ساخت خوردرو با پرینتر سه بعدی

ماشین الکتریکی LESV یک ماشین الکتریکی با سرعت پایین است ، این خودرو اولین خودروی ساخته شده بواسطه پرینتر سه بعدی خودرو در پروسه ی تولید انبوه می باشد . خودروی LSEV نتیجه ی همکاری میان شرکت الکتریکی ایتالیایی XEV و کمپانی پرینتر سه بعدی Polymaker می باشد .این دو شرکت  در این هفته در یک نشست خبری مشترک در موزه ی پرینتر سه بعدی واقع در شانگهای چین این خودرو را رونمایی می کنند .

این شرکت ۷۰۰۰ سفارش برای این خودرو دریافت کرده است .این خودرو چیزی فراتر از یک مدل مفهومی می باشد .

با ترکیب تکنولوژی FDM و مواد POLYMAKER در خط تولید شرکت XEV  تعداد قطعات پلاستیکی این خودرو از ۲۰۰۰ تا به ۵۷ عدد کاهش یافته است . طبق اطلاعات منتشر شده توسط این کمپانی پروسه ی طراحی این خودرو ۱۲ ماه به طول انجامیده است.این خودره ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد . تمام اجزای این خودرو به جز صندلی ها و شیشه و شاسی توسط پرینتر سه بعدی خودرو ساخته شده است.

پرینت سه بعدی خودروی الکتریکی

پرینت سه بعدی خودروی الکتریکی

تمام ۵۷ قطعه ی این خودرو در طول ۳ روز ساخته خواهد شد. هر دستگاه پرینتر سه بعدی خودرو کمپانی XEV روزی ۲۵ کیلوگرم مواد پرینت سه بعدی می کند.این چرخه ی زمانی سریع در وزن و هزینه صرفه جویی می کند ، مسئله ای که XEV بر ارزش پرینتر سه بعدی تاکید می کند .

مدیر اجرایی XEV در مصاحبه ای بیان داشت که پرینتر سه بعدی در فرآیند تولید خودرو فواید بسیاری برای شرکت داشته است . بطورخلاصه پرینتر سه بعدی در زمینه ی ابداع برای ما آزادی های فراوانی به ارمغان آورده است . نه تنها مشتریان ما بلکه مردم عادی نیز می توانند راهی پیدا کنند تا به عرصه ی  ساخت خودروهای این چنینی اقدام کنند .همچنین با پرینتر سه بعدی خودرو شما می توانید تغییرات در صنعت ساخت خودرو را مشاهده کنید .مبلغ سرمایه گذاری برای ساخت یک واحد صنعتی بسیاری کم شده است .ما راه های بسیار  موثرتری برای تولید درنظر گرفتیم نه فقط برای خودرو برای تمامی پروژه ها .

همچنین او افزود : بدون POLYMAKER ما نمی توانستیم همچین کاری انجام بدیم .ما واقعا از ارتباط با POLYMAKER خوشحال هستیم .بدون همچین ارتباطی ما نمی توانستیم چنین راه حلی ارائه کنیم .

دکتر لو ژیافون موسس و مدیر اجاریی شرکت POLYMAKER نیز در تمجید از شریک تجاری خود گفت : XEV اولین کمپانی تولید کننده هست که از پرینتر سه بعدی در تولید انبوه بهره می برد .شرکت های زیادی هستند که در پروسه ی تولید خود از پرینتر سه  بعدی استفاده می کنند اما هیچ کدام با XEV قابل مقایسه نیستند . همچنین او افزود  تولید انبوه LESV در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۹ شروع خواهد شد .

پرینتر سه بعدی در صنعت خودرو سازی

پرینتر سه بعدی در صنعت خودرو سازی

منبع

 

پرینتر سه بعدی | پرینت سه بعدی |پرینت ۳ بعدی | پرینتر ۳ بعدی

اسکنر سه بعدی | اسکن سه بعدی