09382828645
021-22604432

پرینتر سه بعدی فلز LAR100

پرینتر سه بعدی فلز

پرینتر سه بعدی فلز LAR100

پرینتر سه بعدی فلز با دستگاهی ارزان و سریع ساخت کشور روسیه

در این مقاله به بررسی دستگاهی می پردازیم که قابلیت پرینت سه بعدی قطعات فلزی پیچیده را دارد . این دستگاه با قابلیت هایی فراوانی توانایی این را دارد که در خط تولید کارخانه های تولیدی قرار بگیرد و با سرعت به تولید قطعات فلزی بپردازد .پرینتر سه بعدی فلز ساخت کشور روسیه در حال حاضر یکی از بهترین دستگاه ها در تکنولوژی پرینت سه بعدی فلز می باشد .

پرینتر سه بعدی فلز

پرینتر سه بعدی فلز

این دستگاه برای ساخت قطعات کوچک و متوسط طراحی شده است . ابتدایی ترین سطح پرینتر سه بعدی lar100 از قیمت نزدیک به ۸۰ هزار دلار شروع می شود و با توجه به امکانات مورد نظر آپشن های این دستگاه نیز افزایش پیدا می کند . قیمتی که به نسبت هم رده های خود بسیار پایینتر می باشد . در اینجا کمی به مشخصات فنی منحصر به فرد این دستگاه خواهیم پرداخت .

این دستگاه برای تولید سریع قطعات فلزی طراحی شده است . همچنین از دیگر قابلیت های این دستگاه پرینت سه بعدی چندتایی قطعات می باشد .

در قلب این دستگاه منبع لیزر ساخته شده توسط شرکت   IPG PHOTONIC  در نظر گرفته شده . این کمپانی یک شرکت آمریکایی واقع در موسکو هست که بعنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان منبع لیزر در جهان شناخته می شود .

پرینتر سه بعدی SLM

پرینتر سه بعدی SLM

شما می توانید منبع لیزر بهتری برای این پرینتر سه بعدی فلز درخواست بدهید ولی تقریبا ۱۵ هزار دلار به قیمت این دستگاه اضافه خواهد شد. با انتخاب منبع لیزر بهتر می توان سرعت را از ۳۰% تا ۲۰۰% هنگام پرینتر سه بعدی افزیش داد . همچنین آلیاژهای مختلفی از تیتانیوم را نیز می توان برای پرینت سه بعدی استفاده کرد .

همچنین می توان با پرداخت ۵ هزار دلار دیگر سیستم بازایافت اتوماتیک پودر را برای این پرینتر سه بعدی در نظر گرفت. پودری که در حین فرآیند پرینت سه بعدی استفاده نشده را به کارتریج برگردانده و پس از غربال کردن پودر آن را برای استفاده ی مجدد آماده می کند .

پرینت سه بعدی فلز

پرینت سه بعدی فلز

همچنین با خرج ۲۵۰۰ یورو می توان یک پوشش بصری از وضعیت فنی دستگاه را داشت . در صورت بوجود آمدن هر گونه مشکل فنی این سیستم هم می تواند خود به تعمیرخود بپردازد یا اینکه به اپراتور اعلام وضعیت کند .

تکنولوژی به کار رفته در این پرینتر سه بعدی SLM می باشد . بیشترین حجمی که در یک نوبت می تواند پرینت سه بعدی کند برابر با دایره ای به شعاه ۱۴۰ میلی متر و یا مربعی به ضلع ۱۰۰ میلی متر به ارتفاع ۲۰۰ میلی متر می باشد. سرعت این دستگاه تا ۱۵ سانتی متر مکعب در ساعت قابل افزایش است .

ساخت قعات فلزی با پرینتر سه بعدی

ساخت قعات فلزی با پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی فلز | پرینتر سه بعدی | پرینتر ۳ بعدی | پرینتر سه بعدی SLM

پرینت سه بعدی | پرینت ۳ بعدی