09382828645
021-22604432

۱۱ تا از بهترین پرینتر سه بعدی های رزینی (DLP/SLA) سال۲۰۱۷ (بخش دوم)

پرینتر سه بعدی DLP/SLA

۱۱ تا از بهترین پرینتر سه بعدی های رزینی (DLP/SLA) سال۲۰۱۷ (بخش دوم)

 

۳-XYZ Printing Nobel 1.0A

پرینتر سه بعدی XYZ Printing Nobel 1.0A

پرینتر سه بعدی XYZ Printing Nobel 1.0A

XYZ printing برای پرینتر سه بعدی های FDM مقرون به صرفه شان مشهور هستند . ولی در عین حال هدف دیگرشان پرینتر های سه بعدی SLA با همان Nobel line است . شرکت تایوانی به تازگی Nobel 1.0 خود را به Nobel 1.0 Advanced ارتقا داد.

پرینتر سه بعدی حجم ساختی به ابعاد ۱۲۸x128x200 دارد و رزولوشن X/Y 130 میکرون .

همانند دیگر رده های XYZ در ساخت این پرینتر ۳ بعدی بودجه در نظر گرفته شده است . در نتیجه بعضی از ویژگی های خاص که در دیگر پرینتر ۳ بعدی های SLA مشاهده می شود در Nobel 1.0A کمبود دارد . در نتیجه پرینتر سه بعدی به خوبی با توجه به قیمتش کار میکند و تا حدود خوبی از کیفیت عالی SLA نشان می دهد .

در حال حاضر رزین های موجود در Nobel 1.0A شامل رزین های اکریلیک چند رنگی، رزین های انعطاف پذیر و رزین ریخته گری می باشند.

از طرفی این پرینتر سه بعدی روش کار بسیار آسانی دارد و تا حدی تنها کافی است به برق وصل شود و Play زده شود . این به لطف اسلات USB و مکانیسمی است که رزین را به صورت خودکار دوباره پر می کند .

۴-DWS Lab Xfab

پرینتر سه بعدی DWS Lab Xfab

پرینتر سه بعدی DWS Lab Xfab

به عنوان اولین پرینتر سه بعدی فوق العاده سه بعدی SLA با قیمت مصرفی به بازار عرضه شد  DWS Lab Xfabبه طور قطع سطح انتظار ها را بالا برده است . ممکن است که به اندازه پرینتر سه بعدی Form 2 مقرون به صرفه نباشد ولی Digital Wax Systems یک کمپانی با سابقه طولانی ماشین آلات سه بعدی SLA در درجه حرفه ای است .

این شرکت در شمال ایتالیا مستقر است که دارای بالاترین سطح SLA در بازار است . که به طور سنتی در بازار جواهرات و دندانپزشکی را مورد هدف قرار گرفته اند.

اگر شما علاقه مند به یکی از این ماشین های شگفت انگیز هستید، همه آنها با قیمت بالاتری از ۱۰۰۰۰€ شروع می شوند.

Xfab با ارائه یک صفحه ساخت استوانه ای با قطر ۱۸۰ میلی متر متفاوت است . و قادر به ایجاد یک محدوده ساخت به ارتفاع ۱۸۰ میلی متر است هنگامی که ارتفاع لایه ها را بررسی کنیم ، می تواند بین ۱۰ تا ۱۰۰ میکرون با اندازه نقطه لیزر ۲۵۰ میکرون حاصل شود . از طرفی پشتیبانی از مواد برای پرینتر نیز یک قدم جلو تر از Form 2 ، با ۱۰ مواد DWS درجه بالا که در حال حاضر در دسترس است . اینها شامل رزین های نانو سرامیک، لاستیک، رزین های قابل انعطاف و شفاف، همه در ظروفی با استفاده آسان و معقول .

۵-FlashForge Hunter

پرینتر سه بعدی FlashForge Hunter

پرینتر سه بعدی FlashForge Hunter

شناخته شده به عنوان یکی از رهبران در عرصه پرینتر های سه بعدی و اسکنر های سه بعدی مقرون به صرفه ، FlashForge به دنبال افزایش سهم خود در بازار SLA / DLP با پرینتر جدید FlashForge Hunter 3D است . این دستگاه دارای یک پوشش اشعه UV محافظ است که کاربران را قادر می سازد تمام مراحل چاپ را مشاهده کنند .

گزارش ها حاکی از آن است که پرینتر سه بعدی Hunter قرار است به موتور نوری خود ارتقا دهنده مجهز شود. بدین روش تنظیمات آن را از دیگر پرینتر سه بعدی هایی که پروژکتورهای نور تولید شده خارجی را ادغام می کنند جدا می کند.این احتمالا FlashForge را قادر خواهد ساخت تا فرایند عکس گیری را دقیقا تنظیم کند و طول موج منبع نور خود را بهینه سازی کند.در حالی که سازنده توصیه می کند از رزین های اختصاصی خود استفاده کنند، شایعه ها این است که می توان از مواد دیگری نیز استفاده کردFlashForgeHunter دارای دقت در راستای X / Y  ۶۲٫۵ میکرون و ارتفاع لایه در راستای Z ، ۲۵تا ۵۰ میکرون است.منبع نور یک چراغ ۴۰۵ نانومتری است، درحالیکه قطعه پرینت شده آن ۱۲۰ × ۶۷٫۵ × ۱۵۰ میلی متر است.

این پرینتر سه بعدی نسخه تکامل یافته ی پرینتر سه بعدی DLP ،  FlashForge Explorerاست اما این بار با گزینه های متریال بیشتر و پرینت سه بعدی هایی با کیفیت بالاتر دارد . در حال حاضر، این چاپگر تنها در وب سایت FlashForge در هنگ کنگ فهرست شده است، اما احتمالا به زودی به آمریکای شمالی، اروپا و استرالیا می رسد .