09382828645
021-22604432

بهترین اسکنر سه بعدی های قابل حمل در سال ۲۰۱۷

بهترین اسکنر سه بعدی های قابل حمل سال 2017
اسکنر سه بعدی Creaform HandyScan 700

بهترین اسکنر سه بعدی های قابل حمل در سال ۲۰۱۷

۱۰ تا از بهترین اسکنر سه بعدی های قابل حمل و دستی در سال ۲۰۱۷

بهترین اسکنر سه بعدی قابل حمل در بازار چیست؟

اسکنر سه بعدی های زیادی امروزه در بازار موجود هستند . از اسکنر سه بعدی های رومیزی گرفته تا اسکنر ۳ بعدی های قابل حمل و سیستم های اندازه گیری پیشرفته . اسکنر ۳ بعدی های دستی در حال حاضر در این بازار با رشد سریع محبوبیت زیادی کسب کرده است . زیرا انعطاف پذیری محیطی بالایی دارد و به کاربر اجازه می دهد اجسام و صحنه های پیچیده را اسکن سه بعدی کند . از طرفی تنوع بسیار بالایی از اسکنر سه بعدی ها نیز د بازار امروز موجود است . از اسکنر ۳ بعدی های بسیار ارزان دستی گرفته تا اسکنر سه بعدی های پیشرفته صنعتی قابل حمل .

هدف ما این است که شما را از سردرگمی نجات داده و ۱۰ تا از بهترین اسکنر ۳ بعدی های قابل حمل سه بعدی در حال حاضر بازار را معرفی کنیم . برای ایجاد این لیست ما اسکنر ۳ بعدی های دستی سه بعدی را بررسی کرده ایم و بر اساس متون و رتبه بندی های موجود مرتب کرده ایم. بدین معنا که اسکنر سه بعدی هایی که به تازگی وارد بازار شده اند و هنوز تحت بررسی قرار نگرفته اند در این رتبه بندی موجود نیستند .

تمام اسکنر سه بعدی های در این لیست به معیارهای زیر پاسخ می دهند .

  • قابل حمل و دستی
  • موجود در بازار
  • بازخورد مثبت جامعه و در صورت استفاده از تست داخلی

اسکنر سه بعدی های این فهرست بهترین اسکنر سه بعدی های دستی بر اساس قیمت هستند.

اسکنر سه بعدی تکنولوژی کشور قیمت
Creaform MetraSCAN 750 laser triangulation کانادا $۵۰,۰۰۰
Creaform Go!SCAN 50 structured light کانادا $۳۰,۰۰۰
Creaform HandySCAN 700 laser triangulation کانادا $۵۰,۰۰۰- $۱۰۰,۰۰۰
Artec Eva structured light لوگزامبورگ $۲۰,۰۰۰
Artec Space Spider structured light لوگزامبورگ $۳۰,۰۰۰
Occipital Structure Sensor structured light آمریکا $۳۷۹
Cubify Sense structured light امریکا $۴۱۹
Shining 3D EinScan-Pro+ structured light چین               $۴,۹۹۹

محدوده قیمت : از MSRP استفاده شده با یک تقریب نسبی . قیمت اصلی با توجه به کشور و شرایط می تواند متفاوت باشد .

روش ما: چطور بهترین اسکنر سه بعدی های دستی را انتخاب کردیم؟

موجودیت در بازار : همانطور که در تیتر مشاهده کردید تمام اسکنر سه بعدی های نامبرده به طور وسیعی در بازار موجود هستند . میزان وجود در هر کشور بستگی به برند و محصول دارد . قیمت آن می تواند به نسبت کشور به شدت متغیر باشد و همین طور بسته به میزان مالیات متغیر است .  برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

بازخورد مشتری و تست های داخلی : برای این لیست ما اسکنر سه بعدی هایی را که بازخورد مثبتی از جامعه دریافت کرده اند را جمع آوری کرده ایم . از طرفی یک سری از تست های داخلی را نیز بر روی اسکنر ۳ بعدی ها انجام داده ایم.
البته نظرات در طی زمان تغییر می کند و از آدم به آدم متفاوت .

Artec Eva

قیمت : $۱۹٫۸۰۰
تکنولوژی : Structured light
کشور : لوگزامبورگ

این اسکنر ۳ بعدی بسیار سبک (۰٫۸۵kg ) سریع و تطبیق پذیر است . Artec Eva از تکنولوژی Structured light برای دریافت اطلاعات جسم های بسیار متفاوت و با تکستچر (رنگ) مانند اشیاء، قطعات مکانیکی، افراد، وسایل نقلیه و محیط . اسکنر ۳ بعدی Artec Eva قیمت بسیار مناسبی را به نسبت عملکردش ارائه می کند . از طرفی می تواند برای برنامه های مختلف مانند مهندسی معکوس استفاده شود . Artec Studio 12  یک نرم افزار عالی و بسیار قدرتمند است.

اسکنر سه بعدی Artec Eva

اسکنر سه بعدی Artec Eva

مشخصات کامل : Artec Eva

Occipital Structure Sensor

قیمت : $۳۷۹

تکنولوژی : Structured light

کشور : آمریکا

 اسکنر سه بعدی Occipital Structure Sensor به شما این اجازه را میدهد تا تبلت یا گوشی هوشمند خود را به یک اسکنر سه بعدی تبدیل کنید. این اسکنر ۳ بعدی به طور پایه ای برای استفاده با iPad و iPhone6 طراحی شده است . مدلی از آن با ساختار مستقل نیز موجود است . با استفاده از Power Adapter Pro می تواند از شلوغی استفاده از کابل کاست و در فضا صرفه جویی کرد . از طرفی بسیار مهم است که هم اسکنر سه بعدی هم iPad برای مدت زمان طولانی قابل استفاده باشند.

مشخصات کامل : Occipital Structure Sensor

اسکنر سه بعدی Occipital Structure Sensor

اسکنر سه بعدی Occipital Structure Sensor

Cubify Sense

قیمت : $۴۱۹

تکنولوژی : Structured light

کشور : آمریکا

Cubify Sense برای انجام پروژه های شخصی با قیمت کم طراحی شده است . این اسکنر سه بعدی قابلیت اسکن بافت ها و رنگ های مختلفی را دارد. اجسام کوچک و متوسط و انسان.

Cubify Sense ار تکنولوژی Structured light استفاده می کند و قادر است که فایل های ۳D برای پرینت سه بعدی تولید کند.

مشخصات کامل : Cubify Sense

اسکنر سه بعدی Cubify Sense

اسکنر سه بعدی Cubify Sense

EinScan-Pro+

قیمت : $۴٫۹۹۹

تکنولوژی : Structured light

کشور : چین

اسکنر سه بعدی ۳D EinScan-Pro+ از تکنولوژی Structured light سفید استفاده می کند . بر پایه ی نورپردازی LED این اسکنر سه بعدی دستی مزایای مشابهی با نسل قبلی خود دارد . سبک و قابل حمل است با وزنی معادل ۰٫۸ kg . چندین پیکربندی مختلف برای ارائه بهترین سرعت اسکن ۳Dبه نسبت رزولوشن در دسترس است. تفاوت اصلی این مدل جدید با مدل قبلی خود حالت جدید دریافت اطلاعات HD و مساحت اسکن سه بعدی بزرگتر و یک ماژول جذب سریع برای دریافت سریعتر اطلاعات سه بعدی است.

مشخصات کامل : Shining 3D EinScan-Pro+

اسکنر سه بعدی EinScan-Pro+

اسکنر سه بعدی EinScan-Pro+

Creaform HandyScan 700

قیمت : $۵۰,۰۰۰- $۱۰۰,۰۰۰

تکنولوژی : laser triangulation

کشور : آمریکا

این اسکنر سه بعدی قابلیت اسکن سه بعدی طیف گسترده ای از قطعات مکانیکی، مدل ها و نمونه های اولیه را دارد. این اسکنر سه بعدی برای موارد استفاده مختلف مانند مهندسی معکوس مناسب است و همین طور تمام مراحل طراحی و تمام مراحل تولید آن. حفظ میراث فرهنگی، ترمیم، بایگانی دیجیتال و سرگرمی. این اسکنر ۳ بعدی قابل حمل یکی از موثر ترین محصولات در بازار برای تولید مش های با کیفیت بسیار بالا است.

مشخصات کامل : Creaform HandyScan 700

اسکنر سه بعدی Creaform HandyScan 700

اسکنر سه بعدی Creaform HandyScan 700

هدف

یک راه خوب برای آنکه بفهمید چه نوع اسکنر سه بعدی را لازم دارید این است که بدانید چه چیزی را می خواهید بدست آورید سپس بازگشتی عمل کنید . به خصوص آنکه اسکن سه بعدی تنها اولین بخش از پروژه جمع آوری اندازه گیری ۳ بعدی است . ( مختصات x y z ) با استفاده از یک جسم موجود . وقتی که تمام اندازه گیری های یک جسم انجام شد داده های اسکن سه بعدی در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی استفاده می شود .

نوع شی اسکن شده

اشیاء کوچک
اندازه گیری اشیاء کوچک با وضوح بالا در جزئیات و دقت بالا. به عنوان مثال جواهرات، قطعات مکانیکی، قطعات الکتریکی و غیره .

اشیاء بزرگ
اشیای بزرگ میتوانند با دوختن با هم اسکن سه بعدی شوند تا بتوانند یک مدل سه بعدی از یک شیء بزرگ ایجاد کنند. به عنوان مثال: قطعات خودرو، مجسمه ها، افراد و غیره

نتایج مورد نظر

دقت
دقت یک اسکنر سه بعدی نشان دهنده توانایی آن برای اندازه گیری دقیق است.برخی از صنایع مانند بازرسی قطعات خودرو باید دارای اسکنر سه بعدی با دقت بسیار بالا باشند .

رزولوشن
رزولوشن نشان دهنده این است که چه مقدار جزئیات در اسکن سه بعدیتان نیاز دارید .

سرعت
عامل سرعت به ویژه برای اسکن سه بعدی اشیاء بزرگ و افراد ، مهم است. اشیاء بزرگ نیاز به کاهش زمان اسکن سه بعدی دارند و همینطورافراد، زیرا انسان تمایل به حرکت حتی بسیار کم دارد که باعث کاهش کیفیت اسکن سه بعدی می شود .

تجربه ی کاربر
برخی از اسکنر ۳ بعدی های کاربر پسند تر از دیگران هستند . برای یک مبتدی که تمایل به صرف وقت زیادی در آموزش نداشته باشد ممکن است یک راه حل مناسب برای خرید اسکنر ۳ بعدی است که به آسانی استفاده می شود .

هزینه
قیمت اسکنر سه بعدی های می تواند از یک مدل به دیگر بسته به دقت و کارایی بسیار تغییر کند.اسکنر سه بعدی های را می توان در زیر ۵۰۰ دلار یافت و اسکنر های سه بعدی صنعتی را می توان در قیمت های حدود ۱۰۰ هزار دلار یافت.

اسکنر سه بعدی | اسکن سه بعدی | پرینتر سه بعدی | پرینت سه بعدی

طراجی صنعتی | معندسی معکوس |