09382828645
021-22604432

تولید انبوه با پرینتر سه بعدی در فولکس واگن

پرینت سه بعدی در صنعت خودرو | پرینتر سه بعدی فولکس واگن | پرینتر سه بعدی HP در شرکت فولکس واگن

تولید انبوه با پرینتر سه بعدی در فولکس واگن

فولکس واگن از پرینتر سه بعدی متال جت HP برای تولید قطعات استفاده می کند .

فولکس واگن به صورت رسمی اعلام کرد که از پرینتر سه بعدی جدید شرکت HP برای ساده سازی و سرعت بخشیدن به فرآیند تولید استفاده خواهد کرد . شرکت فولکس واگن ادعا کرده است این پرینتر سه بعدی  فولکس واگن در مقایسه با دیگر دستگاه های هم نوع خود کیفیت پروسه ی تولید را تا ۵۰ برابر افزایش داده است .

در این هفته شرکت بزرگ HP با معرفی پرینتر سه بعدی جدید خود سر و صداهای بسیاری به پا کرد . دستگاه پرینتر سه بعدی متال جت HP که در نسل خود بدون شک پیشرفته ترین پرینتر ۳ بعدی خواهد بود قابلیت تولید انبوه قطعات را دارد .

همچنین شرکت HP تعداد انگشت شماری از شرکت های معروف همانند فولکس واگن و Wilo را بعنوان اولین کارخانه هایی که از این پرینتر سه بعدی پیشرفته در خط تولید استفاده می کنند نام برد .

شرکت فولکس واگن برای ورود تولید انبوه بواسطه پرینتر سه بعدی به صنعت خودروسازی ابراز امیدواری کرد .تولید کننده آلمانی ادعا کرده است که اولین کارخانه تولید ماشین است که از پرینتر سه بعدی متال جت HP در فرآیند تولید استفاده خواهد کرد .

این پرینتر سه بعدی HP مشابه به پرینتر سه بعدی فیوژن همین شرکت از پودر فلز و مواد چسبنده برای تولید قطعات استفاده می کند.این قطعه بعد از فرآیند پرینت سه بعدی باید پروسه ی پخت روی آن صورت بگیرد.برخلاف دیگر پرینتر های سه بعدی فلز این دستگاه از لیزر استفاده نمی کند.

پرینتر سه بعدی متال جت HP برای ساده سازی و سرعت بخشی به تولید افزایشی فلز مهندسی شده است. HP مدعی شده است که این دستگاه کیفیت تولید را تا ۵۰ برابر در مقایسه با دیگر هم ردیفان خود افزایش داده است.

پرینت سه بعدی فلز
پرینتر سه بعدی فولکس واگن – فلز

دکتر مارتین جوئده ، رئیس بخش تحقیق و توسعه فولکس واگن گفته است که تولید اتومبیل با چالش های جدیدی رو به رو است . تعداد مشتریانی که آپشن های شخصی می خواهند افزایش پیدا کرد است . به همین دلیل ما با تکیه بر پیشرفته ترین تکنولوژی ها فرآیند ساخت را تسریع و بهبود بخشیدیم . پرینتر سه بعدی نقش ویژه ای در ساخت هر بخش ایفا می کند .

پرینتر سه بعدی فولکس واگن

فولکس واگن برای تولید انبوه قطعات کوچک روی آورده است .اکنون فولکس واگن بین ۶ هزار تا ۸ هزار بخش را شامل می شود. به گفته ی این کمپانی سابقا پرینتر سه بعدی برای تحقیق و توسعه و پروتوتایپ استفاده می کرد.

دکتر گوئده در ادامه افزود : هنوز خیلی زود هست که یک خوردرو به طور کامل توسط پرینتر سه بعدی ساخته شود . اما ما در تلاش هستیم که تعداد و ابعاد قطعات تولید شده بواسطه ی پرینتر سه بعدی را در نسل بعدی خودروها افزایش دهیم . در بلند مدت به طور قطع شاهد افزایش قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی خواهیم بود .

پرینت سه بعدی در صنعت خودرو
پرینتر سه بعدی فولکس واگن